Jesteś tutaj: Aktualności > „Pięknieje Wielkopolska wieś”

„Pięknieje Wielkopolska wieś”

2016-08-23

„Pięknieje wielkopolska wieś”, to konkurs organizowany corocznie przez Departament Rolnictwa i Rozwoju Wsi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. W konkursie mogą brać udział sołectwa, które wyraziły chęć uczestnictwa w  Programie ,,Wielkopolska Odnowa Wsi”.

Począwszy od roku 2010 Gmina Wągrowiec pozyskała środki na zagospodarowanie terenu w miejscowościach: Oporzyn, Potulice, Łęgowo, Pawłowo Żońskie, Łaziska, Czekanowo, Micharzewo, Kobylec i Bracholin.

W bieżącym roku otrzymaliśmy dofinansowanie na zagospodarowanie terenu w miejscowościach: Kaliszany i Brzeźno Stare.

W dniu 6 lipca Pan Przemysław Majchrzak – Wójt Gminy Wągrowiec podpisał z Województwem Wielkopolskim dwie umowy o udzielenie Gminie Wągrowiec pomocy finansowej na realizację przedsięwzięć:

1)           „Budowa placu zabaw wraz z elementami małej architektury przy świetlicy wiejskiej w Kaliszanach”;

2)           „Budowa placu zabaw wraz z elementami małej architektury przy świetlicy wiejskiej w Brzeźnie Starym”.

Łączny koszt projektów wynosi: 143 939,88 zł, w tym dofinansowanie 60 000,00 zł.

Zgodnie z zasadami Programu w realizacji przedsięwzięć udział wezmą mieszkańcy sołectwa Kaliszany i Brzeźno Stare.

W załączeniu dokumentacja fotograficzna obrazująca aktualny stan planowanych do zagospodarowania obszarów.