Jesteś tutaj: Aktualności > Aktywizacja zawodowa

Aktywizacja zawodowa

2009-10-07

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej nadal realizuje cykl szkoleń w ramach projektu „PROGRAM AKTYWIZACJI SPOŁECZNO – ZAWODOWEJ W GMINIE WAGROWIEC” współfinansowanego przez Unię Europejską.

Dnia 13.08.2009r. zakończył się etap szkoleń z zakresu kursu komputerowego pierwszego stopnia z obsługą kas fiskalnych. Uczestniczki zdobyły nowe doświadczenia i umiejętności niezbędne do podjęcia zatrudnienia.    Grupa odbywająca szkolenie z zakresu kucharza małej gastronomii i opiekuna osoby starszej i niesamodzielnej dnia 02.09.2009r. rozpoczęła zajęcia praktyczne na Oddziale Opieki Długoterminowej i Paliatywnej w Szpitalu Powiatowym w Wągrowcu.

Panie zasięgnęły wiedzy z podstaw pielęgnacji i higieny życia. Podstawowym celem zajęć było przygotowanie uczestniczek szkolenia do pomocy i świadczenia usług opiekuńczych w odniesieniu do osób chorych, samotnych i niesamodzielnych, które nie mają dostatecznego wsparcia ze strony rodziny lub innych osób.

Beneficjentki uczestniczyły również w instruktażu udzielania pierwszej pomocy.

Dnia 24.09.2009r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wągrowcu odbyła się prelekcja z lekarzem ginekologiem na temat zdrowego trybu życia i konieczności przeprowadzania badań profilaktycznych. Wpłynie ona na zmianę toku myślenia i uświadomienia potrzeby przeprowadzania badań profilaktycznych.