Jesteś tutaj: Aktualności > Badanie aktywności ekonomicznej ludności (BAEL)

Badanie aktywności ekonomicznej ludności (BAEL)

2016-07-05

Całoroczne „Badanie aktywności ekonomicznej ludności”, prowadzone przez GUS od 1992 roku, dostarcza aktualnych danych dotyczących wielkości i struktury siły roboczej i dla osób w wieku 15 lat i więcej. Obecnie badanie prowadzone jest w prawie 55 tys. mieszkań z terenu Polski, które zostały wylosowane do próby badawczej. „Badanie aktywności ekonomicznej ludności” prowadzone jest również w innych krajach europejskich, co umożliwia porównanie wyników i przedstawienie sytuacji rynku pracy w Polsce na tle innych krajów.

Aktywność ekonomiczna (*.pdf, 928KB)

BAEL (*.pdf, 276KB)