Jesteś tutaj: Aktualności > Bartodzieje liderem

Bartodzieje liderem

2016-09-26

W niedzielne popołudnie, 25 września 2016 r., na boisku sportowym w Ochodzy odbył się gminny „Turniej wsi na wesoło” połączony z pożegnaniem lata.

Do turnieju swój udział zgłosiło 17 sołectw, ostatecznie na linii startu pojawiło się 13 drużyn a były to: Ochodza, Przysieka, Przysieczyn, Runowo, Oporzyn, Kopaszyn, Bracholin Bartodzieje, Łęgowo, Potulice, Grylewo, Siedleczko, Kobylec.

Otwarcia turnieju dokonał pan Jerzy Łukaszczyk - przewodniczący Rady Gminy Wągrowiec. Wszystkim startującym powodzenia a wszystkim uczestnikom dobrej zabawy życzyli pan Przemysław Majchrzak - wójt gminy Wągrowiec oraz pan Piotr Kowalewski – sołtys wsi Ochodza, natomiast wszystkim. Drużyny w składach pięcioosobowych miały do pokonania siedem konkurencji przygotowanych i przeprowadzonych przez pracowników Gminnego Ośrodka Kultury w Łeknie. Każda konkurencja wywoływała wiele emocji wśród startujących, dopingu zgromadzonej widowni a także wiele śmiechu.

W pierwszej konkurencji zawodnicy musieli odszukać swoje zagubione buty, najszybciej wykonali to zawodnicy z Ochodzy. Inna konkurencja polegała na nadmuchaniu 4 balonów, związaniu szeregowo na sznurku i rozbicia przez sołtysa za pomocą użycia motyki. Najsprawniej wykonała to drużyna z Bartodziej, która była nie do pokonania w konkurencjach „skoczna wieś” i „trzy w jednym”. W dwóch konkurencjach najlepszymi okazali się zawodnicy z Grylewa. Natomiast w konkurencji „na straganie” najwięcej punktowanych warzyw i owoców dla drużyny nazbierało dziecko z Przysieczyna.

Ostatecznie po siedmiu konkurencjach dwie drużyny (Bartodzieje i Grylewo) posiadały taką samą ilość punktów. W rozgrywce polegającej na zbieraniu warzyw z użyciem rękawic bokserskich liderem zostało sołectwo Bartodzieje, Grylewo miejsce drugie , miejsce trzecie wywalczyli zawodnicy z Kobylca.

Zwycięskie drużyny z rąk pana Jerzego Łukaszczyka otrzymały bony pieniężne a wszyscy uczestnicy dyplomy. Turniej wsi wzbogacony został o występ młodej utalentowanej wokalistki Magdy Pytlińskiej. Na zakończenie turnieju zaprezentował się zespół STUDIO BUM we własnych utworach muzycznych.