Jesteś tutaj: Aktualności > Dopłaty obszarowe w 2008 r.

Dopłaty obszarowe w 2008 r.

2008-03-17

Dzięki dobrej współpracy Biura Powiatowego  ARiMR w Wągrowcu i Powiatowego Zespołu Doradczego w Wągrowcu, zorganizowano szkolenie dla rolników dotyczące zasad wypełniania wniosków o przyznanie płatności obszarowych na rok 2008.

Dla rolników z gminy Wągrowiec takie szkolenie odbyło się 12.03.2008r. w sali wiejskiej w Łeknie, w którym uczestniczyło 36  rolników oraz 14.03.2008r.  w sali Urzędu Gminy w Wągrowcu, gdzie przybyło 58 rolników.

Współorganizatorem szkolenia był Wójt Gminy - Przemysław Majchrzak, który na spotkaniu przywitał Panią Dorotę Ewertowską – kierownika Biura Powiatowego ARiMR i Pana Łukasza Kowalskiego- starszego specjalistę PZD oraz licznie zebranych rolników.

Pani Kierownik Dorota Ewertowska szczegółowo przedstawiła temat płatności obszarowych. Omówiła temat na 3 przykładowych gospodarstwach rolnych oraz zapoznała zebranych z zasadami wypełniania załączników graficznych i odpowiedziała na wszystkie zadane przez rolników pytania, rozwiewając wątpliwości  dotyczące zmian jakie nastąpiły w 2008 roku.

Pan Łukasz Kowalski – specjalista PZD zadeklarował  pomoc rolnikom z terenu gminy w wypełnianiu wniosków o przyznanie płatności obszarowych.

Wnioski rolnicy będą mogli składać w okresie od 15 marca do 15 maja w Biurze Powiatowym ARiMR mieszczącym się przy ul. Grunwaldzkiej 30 w Wągrowcu.