Jesteś tutaj: Aktualności > Dożynki Gminne 2009

Dożynki Gminne 2009

2009-08-31

Już od wielu lat dożynki są tradycyjnym świętem, podczas którego rolnicy dziękują za zebrane plony. Są też okazją do wypoczynku i dobrej zabawy, po pełnej wysiłku pracy na roli. W tym roku  w naszej gminie dożynki odbyły się niedzielę 30 sierpnia w Rąbczynie, do którego zjechały licznie z całej gminy barwne delegacje wieńcowe. Barwny korowód dożynkowy przemaszerował na boisko, gdzie rozpoczęły się uroczystości dożynkowe.

W konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy I miejsce zajął wieniec z Grylewa, II z Werkowa, a III z Kaliszan. Nagrodami finansowymi uhonorowano najciekawsze i najbardziej pomysłowe stoiska. Pierwsze otrzymało Koło Gospodyń Wiejskich z Kaliszan, dwie drugie przypadły Rgielsku i wsi Toniszewo , a dwie trzecie wywalczył Koninek i Brzeźno Stare.

Zapraszam do Galerii

Dożynki w Gminie Wagrowiec