Jesteś tutaj: Aktualności > Dzień Kobiet

2009-03-10

Na 8 marca,  Pan Wójt Gminy Wągrowiec i Przewodniczący Rady Gminy, zaprosili   Panie z terenu Gminy do  sali wiejskiej w Łeknie na spotkanie  z okazji Dnia Kobiet.

Salę wypełniały kobiety, które na co dzień pełnią rolę lekarzy, urzędników, dyrektorów, przewodniczących kół gospodyń wiejskich, sołtysów, działaczek  społecznych i  pań, które  czynnie współuczestniczą  w życiu gminy.

Na powitanie każda z  pań otrzymała piękne wiosenne kwiaty, a sama uroczystość rozpoczęła się   przemówieniem  Pana Wójta, który  powitał  przybyłe  Panie i wierszem Juliana Tuwima  „ W prezencie dla Pań”

A że Pan Bóg ją stworzył, a szatan opętał,

Jest więc odtąd na wieki i grzeszna i święta,

Zdradliwa i wierna i dobra i zła,

I anioł i demon i upór i cud,

I szczyt nad chmurami i przepaść bez dna

Początek i koniec.

wprowadził  w  niezwykły, poetycki klimat.

Pan Wójt  w  swej mowie podkreślił   znaczenie i rolę pań w  życiu społecznym, rodzinnym i zawodowym.   Wszystkim Paniom z okazji ich święta złożył serdeczne życzenia zdrowia, pomyślności i pogody ducha.  Życzył także miłego spędzenia popołudnia, a następnie  zaprosił Panie do wysłuchania koncertu  w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej w Wągrowcu. Po występie  Pan Wójt zaprosił wszystkie panie do wspólnego obiadu, po którym wystąpił kabaret działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Łeknie, który   swym repertuarem  rozbawił wszystkie Panie i wywołał ogólną euforię na sali. Oczywiście na spotkaniu nie mogło zabraknąć niespodzianki, a był nią  piękny  duży tort, którym Pan Wójt  poczęstował  wszystkie panie.

Podczas delektowania się  słodkościami i kawą,  wystąpił znany     miejscowy  poeta - Pan  Kazimierz  Koliński z Koninka,

W imieniu wszystkich zaproszonych Pań,  Pani Danuta Brodowska-  Przewodnicząca Rady Kobiet  podziękowała Panu Wójtowi i Przewodniczącemu Rady Gminy za  inicjatywę i  tak pięknie zorganizowaną uroczystość.

Po tak miłym i ciepłym spotkaniu Panie wyjeżdżały z Łekna bardzo zadowolone i uśmiechnięte.