Jesteś tutaj: Aktualności > Gmina Wągrowiec pozyskała fundusze na przebudowę dróg gminnych

Gmina Wągrowiec pozyskała fundusze na przebudowę dróg gminnych

2016-08-22

W dniu 17 sierpnia 2016 r. Pan Przemysław Majchrzak – Wójta Gminy Wągrowiec podpisał  z Samorządem Województwa Wielkopolskiego trzy umowy o dofinansowanie przebudowy dróg gminnych.

Projekty pn.:

1)           „Przebudowa drogi gminnej Bartodzieje-Kopaszyn”;

2)           „Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Łaziska”;

3)           „Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Łęgowo na działce nr 24”,

otrzymają dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich, dla operacji typu ,,Budowa lub modernizacja dróg lokalnych”, w ramach poddziałania ,,Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Łącznie w ramach zawartych umów przebudowane zostaną drogi gminne na odcinku ok. 4 km.

Łączna wartość w/w projektów: 4 542 250,63 zł, w tym dofinansowanie w wysokości: 2 890 233,00 zł

W roku bieżącym zrealizowane zostanie zadanie pn.: ,,Przebudowa drogi gminnej Bartodzieje – Kopaszyn”. W celu dokonania wyboru Wykonawcy, Gmina Wągrowiec ogłosiła przetarg nieograniczony. Umowa z wybranym Wykonawcą podpisana zostanie na początku września.

Realizacja pozostałych dwóch zadań nastąpi zgodnie z planem finansowym w 2017 roku.