Jesteś tutaj: Aktualności > Grad

Grad

2009-08-04

W dniu 20.07.2009 r. przez teren Gminy Wągrowiec przeszła fala obfitego gradu. Dzień po zdarzeniu Wójt Gminy Wągrowiec Przemysław Majchrzak wystąpił do sołtysów z prośbą o zgłaszanie szkód spowodowanych przez opady atmosferyczne.

Szkody odnotowano w miejscowościach: Łaziska, Ochodza, Wiatrowo i Łęgowo. Straty powstały w uprawach zbóż, roślin okopowych a szczególnie w uprawach rzepaku. Wysokość strat szacuje się powyżej 30% a w przypadku rzepaku szkody sięgały nawet 70%. U Jednego z rolników w miejscowości Wiatrowo zniszczeniu uległa uprawa rzepaku na powierzchni 80 ha. Wójt Gminy Wągrowiec zgłosił Wojewodzie Wielkopolskiemu wystąpienie zjawiska, a komisja w trybie natychmiastowym przystąpiła do szacowania strat.