Jesteś tutaj: Aktualności > I Wiosenny Bieg Przełajowy Gminy Wągrowiec

I Wiosenny Bieg Przełajowy Gminy Wągrowiec

2016-04-13

W dniu 3 kwietnia 2016r. w Rudniczu odbył się I Wiosenny Bieg Przełajowy Gminy Wągrowiec zorganizowany przez Gminne Stowarzyszenie LZS – Gmina Wągrowiec przy współpracy pracowników Gminy Wągrowiec czyli P. Kamili Januchowskiej, P. Małgorzaty Bejma i P. Marka Stachowiaka.

Po wcześniejszych zapisach drogą internetową na starcie wstawiło się 129 osób w wieku od 5 do 60 lat. Bieg odbył się w czterech kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn, w których to na podium stanęły następujące osoby…..

KATEGORIA – ROCZNIK 2006 I MŁODSI

1.MILENA KLISZEWSKA.

2.WERONIKA MELLER.

3.JAGODA PIECHOWIAK.

CHŁOPCY:

1.Łukasz Meller/ Kamil Frąszczak.

2.Wiktor Grabiński.

1.Kacper Małecki.

2.Adrian Drews.

3.Głowski Dariusz.

Nad bezpieczeństwem biegu czuwali strażacy z OSP Runowo , OSP Kaliszany i p. pielęgniarka Maria Piechowiak. Nagłośnienie przygotował pracownik z Gminnego Ośrodka Kultury w Łeknie. O poczęstunek zadbały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Rudniczu. Na bieg przybyli zaproszeni goście: Pan Przemysław Majchrzak - Wójt Gminy Wągrowiec, który otworzył zawody i wystrzałem zainicjował  pierwszy bieg, wiceprzewodniczący Rady Gminy Wągrowiec i jednocześnie mieszkaniec Rudnicza p. Eligiusz Ronka, Sołtys Rudnicza p. Kazimierz Tomczak, Prezes Koła Sołtysów Gminy Wągrowiec p. Leszek Łochowicz oraz radni Gminy Wągrowiec. Każdy bieg pilotował na quadzie p. Emil Pastucha.

Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji zawodów składamy serdeczne podziękowania. Szczególne podziękowania  kierujemy do zawodników, którzy biorąc udział w tych zawodach przyczynili się do rozpropagowania biegania wśród mieszkańców gminy. Mamy nadzieję, że wiosenny bieg przełajowy  wejdzie na stałe do kalendarza imprez gminnych. Zapraszamy za rok!

Zarząd LZS