Dziś jest:

Jesteś tutaj: Aktualności > KUCHCIKI Z ŻELIC

Aktualności

KUCHCIKI Z ŻELIC

2016-10-13

24 września 2016 r. na terenie centrum rekreacyjnego w Żelicach odbyło się Spotkanie Dożynkowe.

Jednym z punktów spotkania był konkurs kulinarny dla dzieci. Do walki o tytuł mistrza stanęło szesnastu młodych kuchcików – najmłodszy uczestnik, 3-letni Bartosz Zbieralski z takim zacięciem smarował masłem kromki chleba, że pewnie wkrótce sam będzie przygotowywał sobie kanapki do przedszkola.

Pierwszym etapem rywalizacji był test ze znajomości potraw, sposobu ich przygotowania oraz kuchennych akcesoriów. Następnie przyszedł czas na zaprezentowanie swoich talentów. Uzbrojeni w noże uczestnicy przygotowywali kanapki z dodatkiem wędlin i warzyw oraz szaszłyki owocowe z jabłek, gruszek, arbuzów, bananów i winogron. Obserwujący konkursowe zmagania rodzice i znajomi wprost nie mogli wyjść z podziwu nad pomysłowością dzieci.

Jury po obejrzeniu i degustacji potraw, nie potrafiło wyłonić zwycięzców, przystąpiono więc do kolejnego odpytywania kuchcików – tym razem pytania wymagały już większej znajomości kuchennych tajemnic.

Po wyrównanej rywalizacji trzy pierwsze, równorzędnie miejsca i nagrody przyznano: Mikołajowi Grabińskiemu, Dominice Wachowiak i Zuzannie Werno.

Wszyscy uczestnicy otrzymali na pamiątkę czapki kucharskie, dyplomy uczestnictwa i słodkie upominki.  

Organizatorzy: sołtys i rada sołecka bardzo dziękują za zainteresowanie i udział oraz zapraszają na kolejne spotkania.

 


 
Copyright © 2007 Gmina.pl. All rights reserved

 

web stats stat24

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij