Jesteś tutaj: Aktualności > Kolonie profilaktyczne w Łagowie Lubuskim

Kolonie profilaktyczne w Łagowie Lubuskim

2008-08-21

W dniach 2 do 15 sierpnia 2008 r. grupa 23 dzieci z terenu gminy Wągrowiec przebywała na koloniach profilaktycznych w Łagowie Lubuskim. Podczas pobytu dzieci zażywały kąpieli wodnych i słonecznych, na kajakach i rowerach wodnych pływały po jeziorze Łagowskim i Trześniowskim, uczestniczyły w teoretycznych i praktycznych zajęciach z ekologii i wychowania fizycznego oraz zawodach sportowych.

Zwiedzały Zamek Joannitów, odbywały piesze i rowerowe wycieczki trasami Łagowskiego Parku Krajobrazowego oraz wzięły udział w wycieczkach na Międzyrzecki Rejon Umocnień i do Berlina, gdzie największą atrakcją było dla nich zwiedzanie ogrodu zoologicznego. Nie zabrakło też oczywiście dyskotek, ognisk i innych rozrywek. Pobyt dzieci na koloniach sfinansowała Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.