Dziś jest:

Jesteś tutaj: Aktualności > Komunikat dotyczący Dożynek Gminnych

Aktualności

Komunikat dotyczący Dożynek Gminnych

2016-08-12

W nocy z dnia 8 na 9 sierpnia 2016 r. przez teren naszej gminy przeszła potężna wichura, która  spowodowała wiele zniszczeń.   Zerwane dachy i linie energetyczne, powyrywane i połamane drzewa, to widok skutków trąby powietrznej, która przeszła między innymi przez wieś Nowe, Bartodzieje, Kobylec i Kopaszyn. W wyniku huraganu uszkodzonych zostało wiele budynków, a rozmiar szkód jest ogromny.

W związku z zaistniałą sytuacją, w dniu 11 sierpnia 2016 r. z inicjatywy Wójta zorganizowano spotkanie z Radą Gminy Wągrowiec, na którym  wypracowano wspólne stanowisko, że zaplanowane na dzień 21 sierpnia br. Dożynki Gminne w Wiatrowie, nie będą organizowane w takim wymiarze jak  w latach poprzednich i  będą miały symboliczny charakter.

Informujemy, że uroczystość rozpocznie się tak jak zaplanowano, liturgią mszy świętej  w kaplicy w Wiatrowie o godz. 13:00, z udziałem  starostów dożynkowych i symbolicznym przekazaniu chleba i wieńcy dożynkowych. Po mszy świętej, na terenie przy kaplicy, dla wszystkich uczestników odbędzie się spotkanie przy kawie.

Środki, które przeznaczone są na organizację dożynek, zostaną przeznaczone na usuwanie skutków nawałnicy i pomoc poszkodowanym.


Copyright © 2007 Gmina.pl. All rights reserved

 

web stats stat24

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij