Jesteś tutaj: Aktualności > Konferencja lokalna

Konferencja lokalna

2016-09-27

26 września 2016 r. o godz. 12.00 w wirydarzu klasztoru oo. Paulinów rozpoczęła się konferencja lokalna poświęcona obchodom pierwszego w historii Święta Szlaku Piastowskiego.

Zaproszonych na to spotkanie przedstawicieli: Wielkopolskiej Izby Turystycznej, samorządów lokalnych, prezesów, dyrektorów oraz członków instytucji kulturalnych i sportowych, towarzystw i stowarzyszeń, a także przedsiębiorców powitała Małgorzata Bejma – przedstawicielka Urzędu Gminy Wągrowiec, a zarazem członek zarządu klastra. Następnie głos zabrał O. Dariusz Nowicki - proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP w Wągrowcu oraz Burmistrz Wągrowca - Krzysztof Poszwa.

Dyrektor klastra oraz koordynator szlaku, Przemysław Buryan, przypomniał okoliczności w jakich doszło do utworzenia klastra, omówił dotychczasowe działania m.in. mobilną aplikację, której każdorazowe uruchomienie powoduje aktualizację danych, również aktualności ze Szlaku.. Przedstawił zalety aplikacji wykonanej przez firmę QR TAG działającej w systemie Android - wszystkie obiekty Szlaku Piastowskiego są doskonale opisane wraz z godzinami dostępności i danymi kontaktowymi. Dzięki współpracy aplikacji z Google Maps szybko i wygodnie można dojechać do celu przy pomocy nawigacji GPS.  Aplikacja jest dostępna w każdym sklepie internetowym za 0 zł.

Kolejną, bardzo atrakcyjną ofertą przygotowaną przez Klaster „Szlak Piastowski w Wielkopolsce” jest Karta Piasta. Przedstawione zostały przez P. Buryana korzyści wynikające z przystąpienia do programu lojalnościowego zarówno dla partnerów: przedsiębiorców, usługodawców – darmowa promocja i szansa na obsłużenie większej liczby klientów, jak i dla turystów - posiadaczy Karty Piasta – atrakcyjne zniżki w obiektach szlaku oraz punktach gastronomicznych i hotelach.

Najważniejszym punktem konferencji były jednak obchody pierwszego Święta Szlaku Piastowskiego – przez Przemysława Buryana omówione zostały wszystkie imprezy odbywające się w miejscowościach położonych na szlaku w dniach 1-2 października br., natomiast Marcin Moeglich – z-ca dyrektora Muzeum Regionalnego – przedstawił program wydarzeń  przygotowanych specjalnie na Wągrowiecki Weekend na Szlaku Piastowskim. Szczegóły zostały podane na plakacie.

Organizatorami konferencji byli: Muzeum Regionalne w Wągrowcu, Klaster Turystyczny „Szlak Piastowski w Wielkopolsce”, Miasto Wągrowiec, Gmina Wągrowiec oraz Powiat Wągrowiecki. Patronat honorowy objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Polska Organizacja Turystyczna. Patronat medialny objęli: TVP3 oraz Radio Merkury.