Jesteś tutaj: Aktualności > Konkurs „Brać czy nie brać?”

Konkurs „Brać czy nie brać?”

2008-12-15

W dniu 10 grudnia 2008r. w Miejskim Domu Kultury Starosta Wągrowiecki Pan Michał Piechocki dokonał uroczystego otwarcia wystawy pokonkursowej V edycji Powiatowego Konkursu Plastycznego o tematyce antynarkotykowej pod hasłem: „Brać czy nie brać?”. W otwarciu uczestniczyli ponadto Komendant Powiatowy Policji w Wągrowcu mł. insp. Artur Sobolewski, Burmistrz Miasta Wągrowca Stanisław Wilczyński, Sekretarz Gminy Wągrowiec Stanisław Owsianny, Kierownik Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej Starostwa Barbara Górna, oraz Naczelnik Sekcji Prewencji podinsp. Mieczysław Linetty. Nie zabrakło również laureatów konkursu. Najlepszymi okazali się uczniowie Gimnazjum Nr 1 Gminy Wągrowiec, którymi opiekowała się Pani Lidia Herman.

Podczas uroczystości wystawy odbyła się inauguracja programu profilaktyczno-edukacyjnego pod hasłem: „TY WYBIERASZ”, której dokonał Komendant Powiatowy Policji mł. insp. Artur Sobolewski. Program ten powstał w wyniku współpracy Komendy Powiatowej Policji z Miejskim Domem Kultury. Inspiracją do stworzenia tego przedsięwzięcia była wnikliwa obserwacja i analiza najpoważniejszych zagrożeń czyhających na młodego człowieka w obecnych czasach. Program ma na celu uświadomienie zgubnych skutków  uzależnień oraz postępowania niezgodnego z przyjętymi normami społecznymi oraz wskazanie właściwej drogi młodego człowieka, którą wskazuje samo hasło programu mówiące – TY WYBIERASZ”.