Jesteś tutaj: Aktualności > Kontrakty socjalne realizowane w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Kontrakty socjalne realizowane w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

2008-10-14

W związku z realizacją projektu systemowego „PROGRAM AKTYWIZACJI SPOŁECZNO – ZAWODOWEJ W GMINIE WĄGROWIEC” pracownicy socjalni pracujący w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Wągrowcu odwiedzili uczestniczki projektu.

Paulina Meller – Biegańska oraz Elżbieta Biegańska odwiedziły dnia 19 września uczestniczki kursów w trakcie ich szkolenia w zakresie kucharza małej gastronomii i kas fiskalnych. W trakcie wizyty miały okazję zobaczyć jak praktycznie przebiega szkolenie współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. W rozmowie z uczestniczkami szkolenia ustalono, że są bardzo zadowolone z jego przebiegu, nabywają praktyczne umiejętności z dziedziny gastronomii, które potrafią już wykorzystać w domu.

Ponowne odwiedziny odbyły się dnia 22 września, na które udali się pracownicy socjalni Aneta Kędziora oraz Alina Ryśnik. Na miejscu w rozmowie ustaliły jak przebiega projekt. Okazało się, że uczestniczki nie zgłaszają żadnych uwag dotyczących przebiegu szkoleń. Panie przez cały czas zdobywają umiejętności i doświadczenia, rozszerzają się ich kontakty społeczne, uczą się obowiązkowości i systematyczności.

W trakcie obu wizyt pracownicy socjalni mogli przekonać się, że szkolenia odbywają się w bardzo miłej atmosferze.