Jesteś tutaj: Aktualności > Nabór wniosków w ramach PROW.

Nabór wniosków w ramach PROW.

2016-03-22

W dniach 31 marca do 29 kwietnia 2016 roku Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przeprowadzi nabór wniosków o dofinansowanie w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich – Działanie 4.1 „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych” typ operacji „Modernizacja gospodarstw rolnych”.

Informacja dotyczy osób fizycznych, które prowadzą gospodarstwa i zajmują się przetwórstwem produktów rolno-spożywczych. Dofinansowanie obejmować może rozbudowę, modernizację i przebudowę budynków i budowli w tym montaż instalacji fotowoltaicznych i innych instalacji odnawialnych źródeł energii. Wymaga się montaży nowych maszyn i urządzeń.

W celu uzyskania dotacji na instalacje odnawialnych źródeł energii wnioskodawca powinien
do 29.04.2016 roku posiadać projekt techniczny, warunki zabudowy oraz ewentualny audyt energetyczny aby jego wniosek o dofinansowanie miał optymalne szanse na pozyskanie dotacji.

W naszej gminie w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich powstały w zeszłym roku 24 instalacje fotowoltaiczne o łącznej mocy 159 kW.

W związku z naborem wniosków zapraszamy na szkolenie, które odbędzie się 24.03.2016r. w Sali widowiskowej w Łeknie o godz. 10:00.

Zachęcamy do korzystania z programu.