Jesteś tutaj: Aktualności > Ogólnopolskie Święto Gospodyń w Licheniu

Ogólnopolskie Święto Gospodyń w Licheniu

2016-09-23

W dniach 10-11 września 2016 r., już po raz szósty, w Licheniu odbył się zjazd Kół Gospodyń Wiejskich i Innych Organizacji Kobiecych w Terenów Wiejskich. Wśród nich nie zabrakło oczywiście reprezentantek z Gminy Wągrowiec.

10 września, 35-osobowa grupa reprezentująca gospodynie wiejskie z naszej gminy, wyjechała autokarem do Lichenia, aby wziąć udział w Jarmarku Kulturowym.

Gospodynie oraz goście, którzy pojawili się tego dnia w Licheniu, mogli na stoisku Gminy Wągrowiec skosztować smakołyków przygotowanych przez nasze panie specjalnie na tę okazję oraz podziwiać wyroby rękodzielnicze naszych artystek: haftowane serwetki, piękne pająki pałuckie z bibuły i słomy, przedmioty zdobione techniką decoupage, koszyczki z papieru, rzeźby, biżuterię i wiele innych. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się tradycyjny strój pałucki, w którym prezentowały się gospodynie. O tym jak wysoko oceniono prace Pań: Wiolety Łochowicz, Marii Tomczak i Krystyny Różańskiej świadczy zajęcie II miejsca w Konkursie Twórczości Artystycznej.

W czasie Jarmarku odbywał się również konkurs kulinarny. W tym roku, zgodnie z regulaminem, ocenie podlegały potrawy z ziemniaków. Do oceny łącznie przygotowano ok. 90 potraw z tego popularnego warzywa Nasze reprezentantki do konkursu zgłosiły kilka potraw i zostały uhonorowane dyplomem za udział.

Podczas święta nie brakowało okazji do nawiązania nowych znajomości z gospodyniami z innych regionów Polski.

Naszym wspaniałym i wyjątkowym Gospodyniom serdecznie gratulujemy sukcesów i dziękujemy za kultywowanie tradycji i promocję naszej gminy.