Jesteś tutaj: Aktualności > Ogólnopolski Konkurs Kronik

Ogólnopolski Konkurs Kronik

2016-09-12

W XVIII finale wojewódzkim Ogólnopolskiego Konkursu Kronik i Konkursu na pamiętniki, wspomnienia, opracowania i relacje „Z dziejów OSP” wzięli udział kronikarze z terenu powiatu wągrowieckiego. Podsumowanie wojewódzkie odbyło się 10 września w Wyższym Seminarium Duchownym Misjonarzy Oblatów w Obrze.

Na finał ogólnopolski kronik zostali nominowani kronikarze z terenu ziemi wągrowieckiej: Jan Maćkowiak z OSP w Wągrowcu, którego kronikę komisja oceniła jako wzorową, natomiast wyróżniające zostały: Agata Malewska z OSP w Runowie, Alicja Czajkowska i Kazimierz Czajkowski z OSP w Czerlinie.

Ponadto w konkursie wojewódzkim swoje kroniki zaprezentowali: Bożena Urbańska z Zarządu Miejsko – Gminnego Związku OSP RP w Wągrowca, Karolina Słomińska, Emilia Zawadzka i Lidia Szymkowiak – wszystkie z OSP Kakulin, Łucja Szymkowiak i Jarosław Kędziora z OSP Panigródz, Mariusz Poprawski i Tomasz Tworek z OSP Gołańcz oraz Tomasz Dembski z OSP w Olesznie, który zaprezentował po raz pierwszy opracowanie swojej jednostki strażackiej. Uroczystość była także okazją do wręczenia legitymacji nowym członkom Wojewódzkiego Klubu Kronikarza OSP w Poznaniu. Podczas pobytu uczestnikom zaprezentowano film o walorach gminy Wolsztyn, jak również mieli okazje podziwiać zabytkowe seminarium duchowne.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i upominki ufundowane przez zarząd wojewódzki związku w Poznaniu i władze samorządowe w Wolsztynie.