Jesteś tutaj: Aktualności > Otwarcie kompleksu sportowego w Kobylcu – Orlik 2012

Otwarcie kompleksu sportowego w Kobylcu – Orlik 2012

2008-12-05

Uroczyste otwarcie „Orlika" w Kobylcu odbyło się w sobotni wieczór tj. 29 listopada 2008r

Obecni na otwarciu byli Krzysztof Jarczyński, pełnomocnik woje­wody ds. programu „Moje boi­sko - Orlik 2012" oraz Adam Wojtyś z Wielkopolskiego Urzędu Marszałkowskiego, sta­rosta wągrowiecki Michał Piechocki wraz z członkami Za­rządu Powiatu i Krzysztofem Migasiewiczem, przewodniczą­cym Rady Powiatu oraz wójto­wie i burmistrzowie ościennych gmin. Kompleks sportowy po­święcił proboszcz parafii p.w. Św. Wojciecha w Wągrowcu ks. ka­nonik Andrzej Rygielski. Uro­czyście przecięto wstęgę. Na płytę boiska z po­chodnią wbiegła Monika Drybulska z Wągrowca, lekko-atletka, uczestniczka olimpiad w Atenach i Pekinie. Towarzy­szyła jej Aleksandra Majer z Sienna, członek kadry narodo­wej polskiej reprezentacji koszy­kówki na wózkach. Wspólnie zapaliły znicz olimpijski, sym­bol pokoju i sportowych zmagań. Potem na nowej płycie bo­iska wystąpił zespół marszowo - taneczny z Miejskiego Domu Kultury w Wągrowcu, grupa tańca nowoczesnego z gimna­zjum w Rąbczynie oraz zespół taneczno-sportowy z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wiatrowie. Na zakończenie odbył się mecz piłki nożnej dziewcząt pomiędzy reprezentacjami gimnazjalistek gminy Wągrowiec i Janowiec Wlkp. o puchar Ministra Sportu i Turystyki. Reprezentantki gminy Wągrowiec wygrały to spotka­nie 1:0.

Po ogłoszeniu i rozstrzygnięciu przetargu w dniu 5 sierpnia 2008r. podpisano umowę z firmą „Masters” ze Szczecina na realizację kompleksową obiektu. W wyniku przetargu wartość zadania ustalona została na kwotę 1161829,49zł na którą złożyły się budżety:

- budżet państwa 333 000,00 zł

- budżet samorządu województwa wielkopolskiego 333 000,00 zł

- budżet gminy Wągrowiec 495  829,49 zł

Kompleks sportowy składa się: z boiska do piłki nożnej o wymiarach 30x62 m ze sztucznej trawy; boisko wielofunkcyjne 19,1x32,1 m z nawierzchnią poliuretanową; zaplecze socjalne-kontenerowe. Mieszczące łazienki, szatnie i magazynek. Całość jest ogrodzona i zabezpieczona, odpowiednio oświetlona i nagłośniona.

Zapraszamy do Galerii.