Jesteś tutaj: Aktualności > Podsumowanie półkolonii

Podsumowanie półkolonii

2009-08-04

"Ryba potrzebuje wody, a dzieci pozytywnych wrażeń" tymi słowami podziękowali Panu Wójtowi mali i duzi uczestnicy półkolonii Lato 2009 na wsi za wygenerowanie w budżecie gminy funduszy na realizację tegorocznego wypoczynku letniego dla 96 dzieci, zamieszkałych w 15 wsiach obwodów Szkół Podstawowych w Łaziskach, Wiatrowie, Pawłowie Żońskim i Siennie.

Program przygotowało i przeprowadziło już po raz kolejny Stowarzyszenie Europejskiego Dziedzictwa Kulturowego w Siennie. Zadanie wsparło dotacją Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Szczegółowy program zamieściliśmy na tej stronie wcześniej.

Nie zabrakło licznych wycieczek poza teren gminy, gier i zabaw ruchowych, warsztatów z grafiki i regionalizmu, spotkań z ciekawymi ludźmi i zajmujących pogadanek, spacerów do lasu z kijami do nordic-wolking w towarzystwie pracowników służb leśnych, wycieczek rowerowych, przejazdu kolejką wąskotorową, kina w technice 3D, kąpieli w basenie i jeziorze, zabaw w słońcu i w deszczu, mnóstwa śmiechu i radości, jednym słowem wielu atrakcji. Z pełną odpowiedzialnością w słowach, popartą opinią społeczną stwierdzam, że zamierzone rezultaty osiągnęliśmy w 101%.

w Muzeum Arkadego Fiedlera (zapraszam do Galerii)

w Skansenie Miniatur w Pobiedziskach (zapraszam do Galerii)

w kinie Plaza i na basenie w Obornikach (zapraszam do Galerii)

dzień na ORLIKU (zapraszam do Galerii)

wycieczka do Białośliwia (zapraszam do Galerii)

zajęcia ciekawe, przyjemne i pożyteczne (zapraszam do Galerii)

Największą jednak wartością są niezwykle serdeczne relacje między dziećmi z różnych środowisk, aktywność i kreatywność rodziców, personelu oraz członków stowarzyszenia, profesjonalizm i zaangażowanie wychowawców gwarantujące prawidłowość realizacji zamierzonych celów, rzetelność podwykonawców, ofiarność i życzliwość sponsorów, no i oczywiście pełna pozytywnych wrażeń i emocji wakacyjna przygoda, która towarzyszyła nam każdego dnia.

Mam nadzieję, że plakat z podpisami wszystkich uczestników półkolonii stanowiący podziękowanie skierowane pod Pańskim adresem, będą mieli okazję obejrzeć inni, by umocnić się w przekonaniu, że prawidłowy rozwój najmłodszych obywateli naszej gminy jest kluczowym priorytetem w dalekosiężnych perspektywach rozwoju ziemi wągrowieckiej, a dobre, stare, uczciwe słowo DZIĘKUJĘ nigdy się nie zdewaluuje i nie straci Swojej magicznej mocy, jeśli jest wypowiedziane  w czas i pod stosownym adresem.

Ja też wszystkim, dzięki którym mogliśmy osiągnąć zaplanowane rezultaty

tu i teraz  SERDECZNIE DZIĘKUJĘ

z poważaniem i wakacyjnym pozdrowieniem:

Małgorzata Jazgar