Jesteś tutaj: Aktualności > Półkolonie

Półkolonie

2008-07-31

W piątek, 25.07.2008r. zakończyły się półkolonie dla dzieci ze Szkół Podstawowych w Łaziskach, Wiatrowie i Siennie. Organizatorem wypoczynku było Stowarzyszenie Europejskiego Dziedzictwa Kulturowego w Siennie. Środki publiczne na realizację zadania pochodziły z budżetu Gminy Wągrowiec. W programie wzięło udział łącznie 75 dzieci (trzygrupy po 25) pochodzących z rodzin najuboższych, które wakacje spędzają w domu na wsi. Ostateczne decyzje o kwalifikacji uczestników podejmowały Rady Pedagogiczne w/w szkół.

ZAJĘCIA W GRUPACH

Warsztaty lepienia z gliny oraz produkcji i wykorzystania papieru czerpanego - zajęcia prowadziła Anna Ovalle-Correa instruktor garncarstwa i ceramiki Łódzkiego Domu Kultury.

Warsztaty plastycznych - zajęcia prowadził Rafał Hewanicki student Pedagogiki w zakresie Edukacji Wczesnoszkolnej z Arteterapią UAM w Kaliszu, plastyk, twórca grafiki użytkowej, instruktor Domu Kultury w Damasławku.

Warsztaty muzycznych - zajęcia prowadził Tomasz Kotwica, artysta muzyk, dyrygent chóru wągrowieckiego,

Warsztaty pożyteczne – zajęcia poprowadzili Sołtysi wsi Łazisk, Sienna i Wiatrowa – miały one na celu przybliżenie dzieciom pracy sołtysa jako przedstawiciela samorządu, z jednej strony jako reprezentanta potrzeb lokalnej społeczności wobec Wójta i Rady Gminy, z drugiej jako wzorca osobowego mieszkańca wsi. Sołtysi mieli za zadanie zaprezentować siebie, swoją pracę, a także zorganizować pracę społecznie-użyteczną na rzecz własnych miejscowości. Celem było pobudzenie wśród dzieci poczucia odpowiedzialności za mienie publiczne oraz więzi z miejscem zamieszkania. (Widział kto tak dorodne ziemniaki, jak na polu u Pana Michała Nogalskiego z Łazisk!)

Rajdom rowerowym towarzyszyli nie tylko rodzice, ale także pracownicy obsługi

Zajęcia integracyjne w grupach: zabawy ruchowe na świeżym powietrzu, nauka piosenek, prace manualne, gry świetlicowe, spacery

Mokra siatkówka zrobiła furorę

Były też wspólne wyjazdy poza teren Naszej Gminy