Jesteś tutaj: Aktualności > Program aktywizacji w Gminie Wągrowiec

Program aktywizacji w Gminie Wągrowiec

2008-09-02

Informacja z realizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wągrowcu  projektu „PROGRAM AKTYWIZACJI SPOŁECZNO-ZAWODOWEJ W GMINIE WĄGROWIEC” współfinansowanego przez Unię Europejską  w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Poddziałanie 7.1.1 Działanie 7.1 Priorytet VII Program Operacyjny Kapitał Ludzki.

Od 1.08. 2008r. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wągrowcu realizuje projekt systemowy „ PROGRAM AKTYWIZACJI SPOŁECZNO – ZAWODOWEJ W GMINIE WAGROWIEC”. Aktualnie realizowane są zadania z zakresu aktywnej integracji. Zajęcia realizowane są przy zastosowaniu aktywnych metod dydaktycznych. Ich realizacja została powierzona wykwalifikowanym specjalistom z doświadczeniem w tej dziedzinie.

Uczestnikami projektu są osoby objęte pomocą , których sytuacja na rynku pracy jest trudna. Udział w projekcie umożliwia zwiększenie kwalifikacji zawodowych i zdobycie umiejętności umożliwiających wejście na rynek pracy.

Odbyło się już szkolenie przez psychologa, które wzmocniło wiarę w siebie i we własne możliwości, pozwoliło przezwyciężyć indywidualne problemy, z którymi borykają się klienci.

Aktualnie trwają jeszcze szkolenia teoretyczne, a równolegle rozpoczęły się już praktyczne ćwiczenia. Utworzono dwie grupy. Jedna z nich w pracowni krawieckiej nabywa umiejętności z dziedziny szycia, a druga w pracowni żywienia rozwija swoje talenty kulinarne.

Uczestnicy projektu zostaną objęci wsparciem finansowym, aby umożliwić im aktywne uczestnictwo w planowanych zajęciach.

W ramach projektu GOPS  Wągrowiec zatrudnił pracownika socjalnego zgodnie z wymogami ustawy o pomocy społecznej. Do jego zadań należy upowszechnianie instrumentów aktywnej integracji i świadczenie pracy socjalnej.

Mamy nadzieje, że nasz Ośrodek sprosta nowemu wyzwaniu, w nowej formie pracy z klientem, a wymiernym tego rezultatem będzie widoczne zwiększenie kompetencji życiowych i zawodowych osób, z którymi zawarto kontrakt socjalny.