Jesteś tutaj: Aktualności > Runowo – Świetlica

Runowo – Świetlica

2009-07-31

Od kilku tygodni mieszkańcy Runowa przyglądają się jak postępuje remont miejscowej świetlicy.

W dniu 8.06.2009r. podpisano umowę z  wykonawcą wyłonionym w drodze przetargu na zadanie pn. „Remont świetlicy wiejskiej w Runowie”.  Zakres prac obejmuje kompleksowe wykonanie kapitalnego remontu obiektu (roboty budowlane wewnętrzne, wymianę instalacji sanitarnych i elektrycznej, docieplenie budynku, częściowe zagospodarowanie terenu wraz z uporządkowaniem gospodarki ściekowej). Na realizację zadania znaczną część środków pozyskano z budżetu państwa tj. Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Rozwój infrastruktury kultury  i szkolnictwa artystycznego”. Pozostałe środki pochodzą z budżetu gminy. Planowany termin zakończenia robót to 23.11.2009r.. Wyremontowany obiekt będzie wspaniałą wizytówką wsi a mieszkańców cieszyć będą warunki w jakich odbywać się będą zebrania, spotkania towarzyskie i okolicznościowe imprezy. Będzie to kolejna z prawdziwego zdarzenie świetlica w Gminie Wągrowiec.