Jesteś tutaj: Aktualności > Sesja Absolutoryjna

Sesja Absolutoryjna

2016-06-13

W dniu 30 maja 2016 roku w Urzędzie Gminy Wągrowiec odbyła się XXVI Sesja Rady Gminy Wągrowiec, na której Wójt Gminy Wągrowiec przedłożył  sprawozdanie finansowe za 2015 r. oraz sprawozdanie z wykonania budżetu za 2015 rok wraz z informacją o stanie mienia komunalnego Gminy Wągrowiec.

Regionalna Izba Obrachunkowa w Poznaniu, Uchwałą Nr SO.0954/23/14/Pi/2016 Składu Orzekającego z dnia 12 kwietnia 2016 r. wyraziła opinię pozytywną dot. sprawozdania z wykonania budżetu za 2015 rok oraz informacji o stanie mienia komunalnego Gminy Wągrowiec.

Komisja Rewizyjna analizowała sprawozdanie z wykonania budżetu za 2015 rok Gminy Wągrowiec, sprawozdanie finansowe oraz informację o stanie mienia komunalnego Gminy Wągrowiec i zapoznała się z opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej w Poznaniu z badania sprawozdania. Komisja Rewizyjna złożyła wniosek do Rady Gminy Wągrowiec o udzielenie absolutorium Wójtowi Gminy Wągrowiec za 2015 rok.

Regionalna Izba Obrachunkowa w Poznaniu, Uchwałą Nr SO.0955/21/14/Pi/2016 Składu Orzekającego z dnia 13 maja 2016 r. wyraziła opinię, że wniosek Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Wągrowiec w sprawie udzielenia absolutorium Wójtowi Gminy Wągrowiec z wykonania budżetu za 2015 rok jest należycie uzasadniony i został podjęty zgodnie z przepisami określonymi w art. 270 ust. 2 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych.

W wyniku zatwierdzenia sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu za 2015 r. i wniosku Komisji Rewizyjnej, Rada Gminy Wągrowiec jednogłośnie udzieliła Wójtowi Gminy Wągrowiec absolutorium z tytułu wykonania budżetu Gminy za 2015 rok.