Jesteś tutaj: Aktualności > Skup rzepaku.

Skup rzepaku.

2008-06-10

30 maja 2008 r. w Urzędzie Gminy Wągrowiec odbyło się spotkanie Komisji Rolnictwa plantatorów i sołtysów z prezesem wągrowieckiego Komplexmłynu, Błażejewskim Bogdanem.

Wraz ze zbiorem i skupem rzepaku zakład będzie pracował całą dobę by skrócić czas oczekiwania w kolejkach, przygotowany także zostały miejsca postojowe dla rolników. Wyznaczone ulice to: Janowiecka (wzdłuż działek) od ul. 11 Listopada (obwodnica) do Gnieźnieńskiej oraz Berdychowska (od Gnieźnieńskiej do Skockiej). Wągrowieckie firmy skupu i przetwórstwa płodów rolnych już przygotowują się do skupu przewidując, że zbiór rzepaku rozpocznie się pod koniec czerwca.