Jesteś tutaj: Aktualności > Spotkanie z okazji Dnia Matki.

Spotkanie z okazji Dnia Matki.

2008-05-28

W dniu 27 maja 2008 r. w świetlicy wiejskiej w Rąbczynie odbyło się spotkanie z okazji Dnia Matki, na które przybyło liczne grono zasłużonych matek z terenu gminy.

Za kształtowanie w rodzinnym domu i środowisku humanistycznych postaw moralnych, za niestrudzoną pracę w przeobrażaniu postaw, Zarząd Krajowego Związku Kółek i Organizacji Rolniczych przyznał medal „Order Serca - Matkom Wsi”. Medalem, który jest symbolem uznania matczynego trudu, włożonego w wychowanie młodego pokolenia Polaków – Patriotów, zostały:

Zofia Trafna – Runowo
Józefa Ewertowska – Łaziska
Łucja Rozmarynowska – Koninek
Jadwiga Pietrykiewicz – Łęgowo
Krystyna Twardowska – Pawłowo Żońskie
Halina Dominikowska – Łekno
Halina Nowak – Ludwikowo
Władysława Szperkowska – Rąbczyn
Grażyna Bodus – Krosno
Dorota Kapuścińska – Ochodza
Benigna Nowaczewska – Werkowo
Stefania Lewandowska – Rudnicze
Aleksandra Głomb – Brzeźno Stare

Uroczystość uświetniły wspaniałe występy dzieci z oddziału przedszkolnego oraz młodzież z Gimnazjum w Rąbczynie, które zostały nagrodzone rzęsistymi brawami.

WyróżnieniaWystęp dzieci