Dziś jest:

Jesteś tutaj: Aktualności > Sprawozdanie z przebiegu II Wągrowieckiego Rajdu Rowerowego

Aktualności

Sprawozdanie z przebiegu II Wągrowieckiego Rajdu Rowerowego

2016-10-13

W dniach 30.09. – 01.10. 2016r. odbyło się spotkanie dzieci i młodzieży niepełnosprawnej z zaprzyjaźnionych placówek szkolnych imienia Janusza Korczaka. Gospodarzem spotkania był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wągrowcu. Do Wągrowca w piątek po południu przyjechały delegacje dzieci i młodzieży wraz z opiekunami z SOSW w Borzęciczkach, SOSW w Kaliszu oraz z Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowie Wielkopolskim. Obecni byli również wychowankowie naszego Ośrodka.

W piątkowe popołudnie cała grupa uczestników udała się na wspólny spacer po Wągrowcu,  nasi wychowankowie z nauczycielami pokazali swoim Koleżankom i Kolegom skrzyżowanie rzek, odnowiony Dworzec PKP oraz Rynek.

Głównym elementem programu spotkania był rajd rowerowy, który miał miejsce w sobotę. Ogółem w rajdzie wzięło udział 36 osób. Celem imprezy jest m.in. popularyzacja rekreacyjnej jazdy na rowerze, poznawanie walorów przyrodniczych okolic Wągrowca oraz współpraca i integracja placówek korczakowskich. Trasę opracowali Wolontariusze sekcji rowerowej PTTK, oddział w Wągrowcu, pomagali również w przebiegu trasy. Trasa rajdu biegła głównie ścieżkami leśnymi po terenie gminy Wągrowiec tj. przez Durowo, ścieżkami nad jeziorem Durowskim, Sarbkę do Rudnicza. Zakończenie imprezy miało miejsce w Świetlicy Wiejskiej w Rudniczu. Świetlica ta stworzyła wspaniałe warunki uczestnikom rajdu do odpoczynku,  biesiady oraz zabaw integracyjnych. Główną atrakcją była przepyszna grochówka z dużego kotła. Były występy taneczne uczestniczek i  wspólne zabawy integracyjne.

Dyrektor i Kadra Pedagogiczna SOSW w Wągrowcu składają serdeczne podziękowania dla Wójta Gminy Wągrowiec, Świetlicy Wiejskiej w Rudniczu, a w szczególności Paniom Annie Stanisławskiej oraz Jadwidze Wrzosek za udostępnienie świetlicy, przygotowanie poczęstunku i przepysznej grochówki.

Oddzielne podziękowania kierujemy do Sekcji Rowerowej Oddziału PTTK w Wągrowcu z Panem Tadeuszem Wiśniewskim na czele za opracowanie trasy rajdu i opiekę podczas jazdy.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, integrację i miłą atmosferę. Impreza ma charakter cykliczny, zaczęła się w ubiegłym roku, przewidujemy kolejne edycje spotkań i wyjazdów rowerem po terenie gminy Wągrowiec.

 

04.10.2016r.                                                    Barbara Balcerzak

                                         Dyrektor SOSW w Wągrowcu















Copyright © 2007 Gmina.pl. All rights reserved

 

web stats stat24

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij