Jesteś tutaj: Aktualności > Syrena na obchody Poznańskiego Czerwca '56

Syrena na obchody Poznańskiego Czerwca '56

2016-06-24

KOMUNIKAT WÓJTA GMINY WĄGROWIEC

W związku z uroczystymi obchodami 60. rocznicy Poznańskiego Czerwca oraz inicjatywą Prezydenta Poznania, dotyczącą upamiętnienia wydarzeń, będących pierwszym zrywem niepodległościowym w powojennej Polsce, informuję, iż Wojewoda Wielkopolski zdecydował, że wojewódzki trening systemu ostrzegania i alarmowania, zaplanowany na dzień 28 czerwca 2016 r., przeprowadzony zostanie w ograniczonym zakresie, sprowadzającym się do realizacji głośnej próby syren.

Wojewoda Wielkopolski, wychodząc naprzeciw prośbie organizatorów uroczystości, chcąc jednocześnie uhonorować heroizm uczestników oraz ofiary wydarzeń Czerwca`56, zwrócił się z prośbą o przeprowadzenie głośnej próby syren w dniu 28 czerwca br.
o godz. 6.30 oraz, dla podkreślenia wagi tego historycznego wydarzenia, o wywieszenie na wszystkich budynkach administracji publicznej, flag państwowych.

Informuję, że w wskazanym terminie na terenie gminy Wągrowiec nastąpi uruchomienie syren (na zasadach realizacji głośnej próby).

Wójt Gminy Wągrowiec

Przemysław Majchrzak