Jesteś tutaj: Aktualności > Szkolenie dotyczące płatności obszarowych

Szkolenie dotyczące płatności obszarowych

2009-03-19

Dzięki dobrej współpracy Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Wągrowcu i Powiatowego Zespołu Doradczego w Wągrowcu, zorganizowano szkolenia dla rolników dotyczące zasad wypełniania wniosków o przyznanie płatności obszarowych na rok 2009.

Dla rolników z gminy Wągrowiec do tej pory takie szkolenie odbyło się 18.03.2009r. w sali Urzędu Gminy w Wągrowcu, w spotkaniu tym uczestniczyło 31 osób. Planowane jest również drugie szkolenie z tego samego tematu, które odbędzie się 27.03.2009r. w sali GOK-u w Łeknie. Rozpoczęcie szkolenia o godz. 10.00.

Podczas spotkania w Urzędzie Gminy Pani Kierownik Dorota Ewertowska szczegółowo przedstawiła temat płatności obszarowych. Omówiła temat na 3 przykładowych gospodarstwach rolnych oraz zapoznała zebranych z zasadami wypełniania załączników graficznych.

Po omówieniu zasad na wszystkie zadane przez rolników pytania odpowiadali Pani Dorota Ewertowska oraz Łukasz Kowalski – doradca z Powiatowego Zespołu Doradczego w Wągrowcu.

Wnioski rolnicy będą mogli składać w okresie od 16 marca do 15 maja w Biurze Powiatowym ARiMR mieszczącym się przy ul. Grunwaldzkiej 30 w Wągrowcu. Po 15 maja wnioski będzie można jeszcze składać przez 25 dni kalendarzowych, jednak każdy dzień opóźnienia skutkować będzie pomniejszeniem płatności o 1 %.

Rolnicy, którzy będą mieli problemy z wypełnieniem wniosku mogą zgłosić się o pomoc do biura PZD mieszczącego się w Wągrowcu przy ul. Gnieźnieńskiej 47 (budynek Chemirolu).