Jesteś tutaj: Aktualności > Udziału w badaniu

Udziału w badaniu

2008-11-13

Zwracamy się z uprzejmą prośbą o wzięcie udziału w badaniu realizowanym przez Instytut Architektury i Urbanistyki Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy, w ramach Programu Badawczego "Formy ochrony i aktywizacji reliktów średniowiecznej architektury zamkowej na terenie Wielkopolski i Kujaw".

Celem badania jest zebranie informacji mogących posłużyć w wytyczaniu kierunków możliwych form aktywizacji obiektu zabytkowego, zarówno na polu kulturowym jak i społecznym oraz gospodarczym. Istotnym elementem badania jest ustalenie sposobu funkcjonowania reliktu w świadomości lokalnej społeczności, dla której zamek jest integralnym składnikiem krajobrazu kulturowego. Państwa odpowiedzi, mamy nadzieję, stanowić będą istotny przyczynek do poszukiwania skuteczniejszych form ochrony zabytków ale i ich aktywizacji w życiu społecznym, stąd Państwa udział jest kluczowy dla badań na polu architektury - zarówno architektura jak i dziedzictwo historyczne muszą przecież wypełniać swoją funkcję służebną wobec człowieka.

Ankieta do pobrania: Ankieta.pdf (320KB)

Czas na zebranie wypełnionych ankiet to 1 grudnia 2008 r. Prosimy o wydrukowanie ankiety, wypełnienie i dostarczenie do Urzędu Gminy Wągrowiec, ul. Cysterska 22 do Sekretariatu pok. 202 w godzinach urzędowania.