Jesteś tutaj: Aktualności > WYKORZYSTAJ SWOJĄ SZANSĘ Z LOKALNĄ GRUPĄ DZIAŁANIA STOWARZYSZENIE „DOLINA WEŁNY”

2016-06-23

Szanowni Państwo, 17 maja br. LGD Stowarzyszenie „Dolina Wełny” zawarła z Samorządem Województwa Wielkopolskiego Umowę na realizację Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność na lata 2016-2023.

W związku z wdrażaniem nowej perspektywy finansowej PROW 2014-2020 informujemy, że w II półroczu 2016 roku planujemy rozpocząć kampanię informacyjno-szkoleniową dotyczącą poszczególnych działań. Szczegóły już wkrótce na stronie internetowej i portalu społecznościowym.

Natomiast w roku 2017 planujemy ogłaszanie naborów wniosków o przyznanie pomocy dla beneficjentów z gmin: Damasławek, Gołańcz, Kiszkowo, Margonin, Mieścisko, Rogoźno, Skoki, Wapno, Wągrowiec na działania:

- „Podejmowanie działalności gospodarczej” – Premia 100 000,00 zł Pomoc wypłacana w 2 transzach: I transza pomocy 70% kwoty przyznanej pomocy, II transza 30% kwoty przyznanej pomocy i wypłacana jest, jeżeli operacja została zrealizowana zgodnie z biznesplanem.

- „Rozwijanie działalności gospodarczej” –  Refundacja do 300 000,00 zł Pomoc na operacje 70% kosztów kwalifikowalnych, pomoc dla mikroprzedsiębiorstw (do 10 pracowników) i małych przedsiębiorstw (do 50 pracowników).

- „Granty” – od 15 000,00 zł do 20 000,00 zł Pomoc na operacje od 70% do 100% kosztów kwalifikowalnych, pomoc dla osób fizycznych oraz jednostek organizacyjnych nie posiadających osobowości prawnej oraz podmiotów nie wykonujących działalności gospodarczej.