Jesteś tutaj: Aktualności > Wielki Sukces!!! Transport Łaziska Mistrzem Polski LZS w Piłce Nożnej

Wielki Sukces!!! Transport Łaziska Mistrzem Polski LZS w Piłce Nożnej

2016-08-29

W sobotę 27 sierpnia zespół Transportu Łaziska reprezentował Województwo Wielkopolskie i nasz Powiat w XIX ogólnopolskich igrzyskach LZS w Tarnowie Podgórnym. Mecze rozgrywane były na obiekcie sportowym w Baranowie Gm. Tarnowo Podgórne. Do udziału zgłosiło się 15 zespołów reprezentantów województw.

Wszystkie zespoły podzielono na 4 grupy, grano każdy z każdym, zwycięzcy grup grali o miejsca 1-4, zespoły z 2 miejsc o miejsca 5-8 itd.

Nasz zespół grał w grupie z przedstawicielami województw Śląskiego które pokonał 3:2, Dolnośląskiego 3:0 i Podkarpackiego 4:1, tym samym zajął I miejsce w grupie i zagrał w fazie finałowej, w  ćwierćfinale pokonał 1:0 reprezentanta województwa Pomorskiego i w wielkim finale pokonał reprezentacje województwa Zachodniopomorskiego 5:2.

Tym samym jest to historyczny sukces naszego zespołu na arenie krajowej w 70 letniej historii LZS i w19-lo letniej historii igrzysk LZS. To nie jest jedyny akcent naszego powiatu na igrzyskach. Jednym z sędziów piłkarskich był Pan Rafał Hoffmann członek Gminnego i Powiatowego zrzeszenia LZS w Wągrowcu, który miał zaszczyt wraz z sędzią Markiem Sroką prowadzić także mecz finałowy.

Wszyscy sędziowie piłkarscy na te igrzyska zostali oddelegowani z WZPN Poznań.

Drużynę transportu reprezentowali zawodnicy:

Grzegorz Śmigielski, Michał Szcześniak, Błażej Kowalski, Bartosz Pietrzkiewicz, Dominik Ptak, Paweł Pawłowski Mateusz Podolski, Mateusz Stiller

Ponadto nasz powiat (województwo) reprezentował Pan Wojciech Skrzypczak  Miasto Wągrowiec w konkurencji  Letni Biatlon  w który skład wchodziło nordic walkink na dystansie 3000m. + 2-krotne strzelanie z wiatrówki z 10m. został wicemistrzem Polski, oraz drużyna siatkarzy z Gminy Gołańcz zajęła 8 miejsce.

Gratulujemy!!!

Wójt Gminy Wągrowiec