Jesteś tutaj: Aktualności > Wioska internetowa – kształcenie na odległość

Wioska internetowa – kształcenie na odległość

2008-09-30

W Gminnym Ośrodku Kultury w Łeknie odbyło się otwarcie sali komputerowej, która powstała w wyniku projektu: „Wioska internetowa – kształcenie na odległość na terenach wiejskich”,

Projekt realizowany jest przy współfinansowaniu Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Jest to drugie w powiecie takie Centrum Kształcenia na odległość. Wcześniej takie Centrum powstało w Kakuline w Gminie Skoki. Centrum Kształcenia wyposażone jest w nowoczesny sprzęt komputerowy: 10 stanowisk roboczych oraz 1 stanowisko obsługi z oprogramowaniem i szerokopasmowym dostępem do Internetu, urządzenia wielofunkcyjne i inny sprzęt. Celem powstanie jest zapewnienie mieszkańcom terenów wiejskich możliwości kształcenia w formie on-line, a tym samym umożliwienie uzupełnia bądź poszerzenia wiedzy i kwalifikacji.