Dziś jest:

Jesteś tutaj: Aktualności > Wizja lokalna w Żelicach

Aktualności

Wizja lokalna w Żelicach

2016-10-19

Gmina Wągrowiec wzięła udział w kolejnej - XVII edycji konkursu pn. „Działania proekologiczne i prokulturowe w strategii rozwoju obszarów wiejskich” dofinansowanej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.Do konkursu zorganizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, zgłoszono projekt pn. „Zagospodarowanie terenu przy wigwamie rekreacyjnym w Żelicach” w kategorii – lokalne oddziaływanie w zakresie działalności proekologicznej. Po wstępnej weryfikacji i ocenie zgłoszeń gmina została zakwalifikowana do „wizji lokalnej”, która miała miejsce w środę 13.10.2016 r. Przeprowadził ją Zespół Sędziów Sprawozdawców z Departamentu Środowiska Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu w obecności  przewodniczącego komisji ochrony środowiska, rolnictwa i porządku publicznego Rady Gminy, sołtysa Żelic oraz inspektora ds. inwestycji w Urzędzie Gminy Wągrowiec.

Celem konkursu jest  pobudzenie, wyszukiwanie i promowanie inicjatyw lokalnych (gminnych i powiatowych) w zakresie proekologicznej i prokulturowej strategii rozwoju obszarów wiejskich, które mogą powodować wzmocnienie konkurencyjności i atrakcyjności tych obszarów na terenie Województwa Wielkopolskiego oraz promowanie działań przyczyniających się do popularyzacji idei ,,Małej Ojczyzny” bliskiej swoim mieszkańcom.

Konkurs będzie wpływał na poprawę wizerunku regionu i jego obszarów wiejskich poprzez promocję dobrych przykładów inicjatyw cennych dla lokalnych społeczności.


Copyright © 2007 Gmina.pl. All rights reserved

 

web stats stat24

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij