Jesteś tutaj: Aktualności > Wyprawa rowerowa „Śladem ścieżek przyrodniczych”

Wyprawa rowerowa „Śladem ścieżek przyrodniczych”

2016-06-23

W poniedziałek, 13 czerwca odbyła się kolejna impreza rowerowa współfinansowana przez Gminę Wągrowiec w ramach działań na rzecz ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego. Tym razem Klub Turystyki Rowerowej „Pałuki Tour” zaprosił do udziału w wyprawie rowerowej „Śladem ścieżek przyrodniczych – na żywo z przyrodą”  uczniów Gimnazjum Gminnego w Wągrowcu oraz Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Łekna.

Pięćdziesięcioro uczniów pod opieką nauczycieli i członków Klubu „Pałuki Tour” pojechało przez Łekno do Bracholina, gdzie zwiedzono ścieżkę przyrodniczą „Bracholińska Ostoja”. Następnie przez Tarnowo Pałuckie, Micharzewo lasem grupa dojechała do Ośrodka Edukacji Leśnej w Durowie.  Tam  czekał już przedstawiciel nadleśnictwa, który oprowadził uczestników rajdu po ścieżce przyrodniczej wokół Ośrodka. Po tej solidnej „lekcji przyrody” na młodzież czekała kiełbasa z grilla. Wyprawa podsumowana została konkursami na temat bezpiecznego poruszania się rowerami po drogach publicznych oraz zdobytych wiadomości przyrodniczych. Po rozlosowaniu i wręczeniu nagród  zmęczeni, ale zadowoleni młodzi rowerzyści rozjechali się do swoich szkół.