Jesteś tutaj: Aktualności > XIII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce

XIII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce

2008-10-14

„Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce" trwa 9 - miesięcy, podzielony jest na 4 etapy Jego uczestnicy muszą wykazać się wiedzą z zakresu historii Wielkopolski, dziedzictwa kulturowego, regionalnej gwary oraz flory i fauny występującej w naszym regionie.

Konkurs jest też znakomitą metodą kształtowania poczucia tożsamości i przynależności do "małej Ojczyzny", jedną z form aktywizacji społeczno-kulturalnej i integracji, zwłaszcza w małych miasteczkach i gminach wiejskich, a także - dzięki dużemu zainteresowaniu mediów - promocją Wielkopolski. Cieszy się ogromną popularnością. W I -szym etapie startuje około 10 000 uczniów z terenów historycznej Wielkopolski.

Dnia 22 października 2008 roku odbędzie się Spotkanie informacyjnej dla nauczycieli przygotowujących uczniów do uczestnictwa w XIII Konkursie Wiedzy o Wielkopolsce. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 11.00 (czas trwania około 1 godz., miejsce Sala Sesyjna Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu, al. Niepodległości 16/18).

Regulamin XIII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce, współorganizowanego przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski, Wielkopolski Urząd Marszałkowski, Kuratorium Oświaty oraz Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury.