Dziś jest:

Jesteś tutaj: Aktualności > XXII edycja powiatowego konkursu recytatorskiego „Złoty KLON”

Aktualności

XXII edycja powiatowego konkursu recytatorskiego „Złoty KLON”

2016-10-21

W dniu 19 października br. w Łeknie odbyła się  XXII edycja powiatowego konkursu recytatorskiego „Złoty KLON”. Konkurs odbył się w  trzech kategoriach wiekowych: pierwsza kategoria uczniowie  klas I-III, druga IV-VI, w trzeciej kategorii prezentowali się uczniowie gimnazjów. Łącznie do  recytacji przystąpiło 85 uczestników z  17 szkół z terenu powiatu wągrowieckiego.


Recytacje oceniane były przez  jury powołane przez Gminny Ośrodek Kultury w Łeknie, organizatora konkursu. Przewodniczącym komisji był pan Bogdan Ferenc aktor z Teatru im. Fredry (grał w obsadzie w serialach  „Pierwsza Miłość’, „Prawo Agaty” i inne). Pozostały skład  komisji stanowili: panie Małgorzata Osuch i Krystyna Urbańska oraz pan Karol Kruś. W kategorii pierwszej jury po wysłuchaniu 39 wierszy w treści o zwierzętach przyznało dwie nagrody wyróżnienia dla Ewy Bigos z Akademii Talentów Wągrowiec oraz Mai Biniewskiej z ZSP w Łeknie. Laureatką   została Magda Nikola z Akademii Talentów Wągrowiec, miejsce II  Wojciech Gulczyński z SP Łaziska , miejsce trzecie Iga Kucharska SP Nr 3 Wągrowiec.  W kategorii drugiej w strofach o jesieni jury przyznało trzy nagrody wyróżnienia dla: Filipa Freske z Panigrodza, Aleksandry Łochowicz z Łekna oraz Marii Serwatki z Mieściska. Miejsce trzecie wyrecytowała sobie Natalia Zielińska z Łekna, miejsce drugie przypadło  Kamilowi Kucz z Mieściska. Najwyższe noty  za wiersz „Odlot szpaków” otrzymał Jakub Serwatka z Mieściska. Największe wyzwanie dla komisji stanowili uczestnicy trzeciej kategorii, wysoki poziom recytacji  wierszy ks. Jana Twardowskiego przyczynił się do wzmożonej dyskusji nad prezentacjami. Ostatecznie laureatem został Kacper Kujawa Skoki, miejsce II Adrianna Wekwert, miejsce III Michał Baran oboje z  gimnazjum Gminnego  Nr 1 Wągrowiec. Jury przyznało trzy równorzędne nagrody wyróżnienia dla: Wiktorii Adamskiej- Gimnazjum Miejskie Wągrowiec, Sandry Litkowiec Skoki oraz Macieja Nowaka Mieścisko. Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy i nagrody a pozostali  uczestnicy dyplomy i upominki przekazane w części przez starostwo wągrowieckie. Paczki ze słodyczami przekazali obecni goście w osobach: pani Małgorzata Osuch – Przewodnicząca Rady Powiatu oraz pani Magdalena Trzeszczkowska, reprezentująca pana Przemysława Majchrzaka Wójta Gminy Wągrowiec.
 

Copyright © 2007 Gmina.pl. All rights reserved

 

web stats stat24

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij