Jesteś tutaj: Aktualności > Zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w Grylewie

Zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w Grylewie

2016-01-12

W wiejskiej sali wielofunkcyjnej w Grylewie zainaugurowano działalność nowego punktu, w którym będą się odbywać zajęcia  opiekuńczo-wychowawcze dla dzieci.

Ich celem będzie zapewnienie tym dzieciom częściowej opieki wychowawczej, udzielanie im pomocy w nauce, dostarczanie wzorców pożytecznego spędzania czasu wolnego, wdrażanie do właściwego funkcjonowania w grupie i społeczeństwie, kształtowanie samodzielności i odpowiedzialności oraz profilaktyka uzależnień, przemocy i agresji.

Planuje się objęcie zajęciami opiekuńczymi i profilaktycznymi 10 - 12 dzieci. Zajęcia, prowadzone przez odpowiednio przygotowanego nauczyciela - magistra pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej i specjalistę w zakresie diagnozy, dysleksji rozwojowej i terapii pedagogicznej z elementami pomocy psychologiczno-pedagogicznej,  będą się odbywały 2 razy w tygodniu po 3 godziny.

Na terenie naszej gminy jest to już szósta grupa dzieci, dla której zorganizowano tego typu zajęcia. Ogółem w zajęciach opiekuńczo-wychowawczych, które odbywają się w Żelicach, Siennie, Wiatrowie i Grylewie uczestniczy 70 dzieci.