Jesteś tutaj: Aktualności > Zawody sportowe

Zawody sportowe

2009-10-07

W dniu 28.09.2009 na terenach boiska „ORLIK” w Kobylcu odbyły się zawody sportowe szkół podstawowych i gimnazjów powiatu wągrowieckiego.

W Mistrzostwach Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych wzięło udział 11 reprezentacji Szkół Podstawowych, III miejsce zajęła Szkoła Podstawowa ze Skoków, II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 z Wągrowca , a zwycięstwo wywalczyły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Wągrowca. Zespoły szkół podstawowych składały się z 5 dziewczynek i 5 chłopców.

Gimnazja swą rywalizację rozpoczęły po szkołach podstawowych i ich reprezentacje rywalizowały w podziale na dziewczęta i chłopców. W śród chłopców kolejność na mecie była następująca:

1. Gimnazjum Mieścisko

2. Gimnazjum Rąbczyn

3. Gimnazjum Skoki,

a w  śród dziewcząt:

1. Gimnazjum Skoki

2. Gimnazjum Mieścisko

3. Gimnazjum Rąbczyn.

Organizatorem zawodów był Szkolny Związek Sportowy, nagrody ufundował Powiat Wągrowiecki, a zawody przeprowadził UKS „Jedynka” przy Gimnazjum nr 1 Gminy Wągrowiec, Gimnazjum nr 1 Gminy Wągrowiec oraz Gimnazjum w Rąbczynie  na terenach kompleksu sportowego „ORLIK” Gminy Wągrowiec.

W zawodach uczestniczyło 230 zawodniczek i zawodników, a opiekę medyczną sprawował nad nimi pan Krzysztof Tyborski.