Jesteś tutaj: Aktualności > Zdobądź dotację na założenie firmy - biznes jest dla ludzi!

Zdobądź dotację na założenie firmy - biznes jest dla ludzi!

2016-09-01

Wystartował projekt pn. „Zdecyduj o sobie – zdobądź dotację na założenie firmy!”. Tylko od nas zależy jaki rodzaj kariery zawodowej wybierzemy. Jedną z możliwości jest założenie własnej firmy. Obecnie wiele osób ceni sobie niezależność i swobodę. Najlepszą formą do realizacji tych założeń jest prowadzenie własnej działalności gospodarczej.

Dzięki środkom z EFS cel ten nigdy jeszcze nie był tak prosty do osiągnięcia. Wystarczy dobry pomysł na biznes, a dzięki środkom unijnym zyskamy: przygotowanie merytoryczne (szkolenia z zakresu prowadzenia działalności gospodarczej), środki finansowe na zakup niezbędnego sprzętu, a nawet wsparcie finansowe na najtrudniejsze pierwsze miesiące prowadzenia własnej firmy. Stań się przedsiębiorcą i załóż własny biznes!

Dzięki staraniom władz Powiatu Wągrowieckiego z szansy takiej mogą skorzystać mieszkańcy naszego Powiatu. Powiat Wągrowiecki jest partnerem projektu realizowanego wspólnie z Euro Innowacje sp. z o.o., który jest realizowany właśnie ze środków EFS.

Ponad 22 tysiące złotych bezzwrotnej dotacji oraz dodatkowe wsparcie finansowe w kwocie 1850 zł  (nawet do roku czasu) otrzymają na start swojej firmy uczestnicy projektu. Ponadto, w ramach projektu oferowane są :

·                     Szkolenia przygotowujące do założenia własnej firmy

·                     Doradztwo biznesowe, księgowe i prawne dla przedsiębiorców

·                     Dwa seminaria w formule „word cafe” w celu nawiązania kontaktów biznesowych przedsiębiorców

Celem projektu jest podwyższenie poziomu przedsiębiorczości na obszarze Powiatu Wągrowieckiego poprzez wsparcie szkoleniowo-doradcze 50 osób bezrobotnych i biernych zawodowo powyżej 29 roku życia należących do dwóch grup : kobiet i osób o niskich kwalifikacjach zawodowych, w tym z obszarów wiejskich. Osiągnięcie powyższego celu doprowadzi do utworzenia nowych 40 firm na terenie powiatu wągrowieckiego ze środków finansowych przekazanych Uczestnikom projektu na podjęcie działalności gospodarczej.

W projekcie udział mogą wziąć mieszkańcy Miasta Wągrowca, Gminy Wągrowiec, Gminy Damasławek, Miasta i Gminy Gołańcz, Miasta i Gminy Skoki, Gminy Mieścisko i Gminy Wapno. Całkowita wartość projektu to blisko 2 miliony złotych.

Dokumenty rekrutacyjne oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie : www.euroinnowacje.com w zakładce PROJEKTY Z UE.

Wypełniony formularz rekrutacyjny należy złożyć lub przesłać do biura projektu wraz z dopiskiem „rekrutacja” w terminie od 1 września 2016r. do 15 września 2016 roku.

Biuro projektu znajduje się w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wągrowcu, ul. Kościuszki 15, 62-100 Wągrowiec. Pokój nr 205.

W przypadku pytań i wątpliwości prosimy kontaktować się pod numerem : 67 26 80 529

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego